Kırışıklık Tedavisinde Botox

Botox, kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek daha pürüzsüz ,yenilenmiş bir görüntü sağlayan bir ilaçtır. Kasa enjekte edildiğinde, kasılmayı sağlayan kimyasal sinyalleri geçici olarak engeller. Etkisi sadece uygulandığı alanlarla sınırlıdır.

Bu bölgede gerek kırışıklık tedavisi, gerekse yüz spazmı, göz spazmı, tikler vs gibi endikasyonlarda 20 yılı aşkın süredir tüm dünyada kullanılan BOTOX güvenli ve etkili bir tedavi seçeneğidir. 

Bu tedavi yöntemiyle kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların felce uğratılması sonucu, daha fazla kırışıklık oluşması engellenir. Sonuç olarak elde edilen görüntü, daha düzgün, daha huzurlu ve daha genç bir görünümdür. Büyük bir operasyon geçirmeden “kaş kaldırma” operasyonunda elde edilen sonuçlar elde edilebilir.

Güvenli bir yöntemdir. 

Son 15 yılda estetikte çağın mucizesi olarak tanımlanan botox sayesinde hem yüzdeki sevimsiz, zamanın acımasız izleri geçirilirken hem de tikler, nörolojik vakalar ve özellikle yüksek teknolojinin bile tedavi sağlayamadığı aşırı terleme tedavi edilerek, başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Özetlemek gerekirse; göz çevresi, alın ve kas ortasındaki kırışıklıkları gideren botox, aşırı terleme ve ter kokusunun rahatsız edici durumundan da kurtarıyor. Kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilecek bu yöntem 15-30 dk içinde yapılan pratik bir uygulama ile çok uzun bir süre boyunca rahat etmemizi sağlıyor.

Aşırı Terlemeye Paydos

Aşırı terleme problemi; ister bölgesel ister genel hangi türde olursa olsun, kişinin iş ve sosyal yaşamında büyük sorun yaratmakta, hatta bu kişiler günlük aktivitelerinde sıkıntıya girebilmektedirler.

Egzersiz, sıcak ve soğuk ortamlar, alkol, kahve ve çay tüketimi, sigara, acılı ve baharatlı gıdalar, stres, korku, panik, ani duygusal dalgalanmalar, günün ilerleyen saatleri terleme problemini arttıran nedenlerdir.

Botox, bölgesel terleme problemlerinde yıllardan beri kullanılmaktadır. Çok ufak dozlarda cilt içerisine enjekte edildiğinde, aşırı terlemeye neden olan erkin ter bezlerini uyaran sinirlerin etkilerini yavaşlatarak, aşırı terlemeyi kontrol altına alabilmektedir. 

Botox, sinek ısırığı şeklindeki minik enjeksiyonlarla, anestezi gerektirmeyen ve kişinin sosyal hayatını etkilemeyen birkaç dakikalık tedaviyle gerçekleştiriliyor. Uygulanan miktarın dozu ise terleme probleminin büyüklüğüne göre uygulamayı yapan hekim tarafından ayarlanıyor. Uygulamadan sonraki 1-2 hafta içerisinde etki görülüyor. Elde edilen etkinin yaşam süresi ise 4-8 ay ile sınırlı. Bu süreden sonra etkisi yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlıyor. Tekrar yapılmazsa devamlılığı olmuyor ve tedaviden önceki duruma dönülüyor.

Botox, dokunma ve ağrı duyularını olumsuz bir şekilde etkilemiyor.

BİZE ULAŞIN

 Alpaslan Mh. Kızılırmak Cad
Erendemir Apt. No 91/A
Melikgazi / KAYSERİ
İLETİŞİM