Lazer epilasyon, günümüz tıp teknolojisinin sağlayacağı en uzun süreli epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak amacı ile, hekim tarafından lazer teknolojileri kullanarak uygulanan tedavi yöntemidir. Tüm dünyada kullanılmakta olan bu tedavi yöntemi yaklaşık 20 yıllık bir geçmişe sahiptir. “Light amplification by stimulated emmition of radiation” kısaca lazer ışını, tek dalga boyunda, düz bir demet haliyle yayılır.

Bu yöntemde prensip; kıl ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Melanin pigmenti, üzerine düşen ışığı absorbe eder. Absorbe olan ışın ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Bu yöntemde kullanılan dalga boyu kılı yok etmeye yetecek ancak çevre dokulara zarar vermeyecektir (seçici fototermoliz). Kişiye ve uygulama bölgesine özel en efektif dozların, tecrübeli hekimlerce belirlenmesi gerekmektedir. Zira uygulamanın gerekenden düşük dozlarda uygulanması seansların uzamasına, gereğinden yüksek dozların uygulanması ise ciltte yanık ve lekelenmelere sebep olmaktadır.

BOTOX UYGULAMALARI

Kırışıklık Tedavisinde Botox

Botox, kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek daha pürüzsüz ,yenilenmiş bir görüntü sağlayan bir ilaçtır. Kasa enjekte edildiğinde, kasılmayı sağlayan kimyasal sinyalleri geçici

Devamı

BİZE ULAŞIN

 Alpaslan Mh. Kızılırmak Cad
Erendemir Apt. No 91/A
Melikgazi / KAYSERİ
İLETİŞİM